فایل های مجموعه : مقالات تاریخی

تاسیس شهرداری
تارخچه پیدایش فكر تاسیس شهرداری مانند بسیاری از سازمان ها و وزارتخانه های دیگر بعد از انقلاب مشروطه در ایران در سال 1325ق . م صورت گرفت .قانون تاسیس بلدیه گرچه در دوره اول مجلس سال 1286 به تصویب رسید ولی اجراء آن تا سال 1288 به طول انجامید
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
تاریخچه معابد بانکوک
پایتخت و بزرگترین شهر کشور سلطنتی تایلند است که بر کرانه رودخانه چائوفرایا در حدود 24 کیلومتری شمال خلیج تایلند برفراشته شده و شهری است فرهنگی دارای ترافیک شلوغ ساختمان های جدید ساز متعدد و مغازه های بزرگ و بیش از 300 معبد بزرگ بودایی بیشتر ساکنان غربی و بیشتر از نصف چینی های تایلند در بانکوک بسر می برند،پاگودای وات چی زنگ 200 پا بلندی دارد و کاخ های شاهی و پارک ها از جاهای دیدنی این شهر است.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
آداب و رسوم مردم خراسان
آداب و رسوم مردم خراسان استان خراسان شمالي يكي از جديد ترين استان هاي ايران است كه از تجزيه استان بزرگ خراسان (سابق) به وجود آمده است. اين منطقه؛ شش شهرستان با نام هاي بجنورد جاجرم, اسفراين, فاروج, شيروان, مانه وسملقان را دربرمي گيرد. مركزاين استان؛شهربجنورد است كه در مركز استان واقع شده است. كشاورزی اين ناحيه از شرايط مساعدی برخوردار بوده و در برخي نقاط چون شهرستان اسفراين حالتي نيمه صنعتي دارد.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
کوروش دوم معروف به کوروش کبیر
ایرانیان کوروش را پدر و یونانیان، که وی سرزمین‌های ایشان را تسخیر کرده بود، او را سرور و قانونگذار می‌نامیدند. یهودیان این پادشاه را به منزله مسح‌شده توسط پروردگار بشمار می‌آوردند، ضمن آنکه بابلیان او را مورد تأیید مردوک می‌دانستند .
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : doc
گروه تروریستی مجاهدین خلق
سازمان مجاهدین خلق ایران حزبی سیاسی است که در سال ۱۳۴۴ توسط محمد حنیف‌نژاد تشکیل گردید. این سازمان پس از شکل‌گیری به اقدام مسلحانه برعلیه دودمان پهلوی ‌پرداخت، هرچند متحمل ضربات سختی از سوی سازمان امنیت و اطلاعات کشور شد و رهبران سازمان به حکم دادگاه نظامی وقت، به جرم «اقدام علیه امنیت کشور، اعمال تروریستی و ترور اتباع ایرانی و آمریکایی»، به اعدام محکوم و برخی نیز زندانی شدند.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
قلمرو هخامنشیان در دوران اوج خود
هخامنشیان نام دودمانی پادشاهی در ایران پیش از اسلام است. پادشاهان این دودمان از پارسیان بودند و تبار خود را به «هخامنش» می‌رساندند که سرکردهٔ طایفه‌ پاسارگاد از طایفه‌های پارسیان بوده است.هخامنشیان نخست پادشاهان بومی پارس و سپس انشان بودند ولی با شکستی که کوروش بزرگ بر ایشتوویگو واپسین پادشاه ماد وارد ساخت و سپس فتح لیدیه و بابل پادشاهی هخامنشیان تبدیل به شاهنشاهی بزرگی شد. از این رو کوروش بزرگ را بنیادگذار شاهنشاهی هخامنشی می‌دانند.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : doc
کریم‌خان زند
او را نیکوترین فرمانروا پس از تازش عربها به ایران دانسته‌اند. کریم‌خان از ایل لک زند بود .پدرش ایناق خان نام داشت و رئیس ایل بود. کریم خان در آغاز سرباز سپاه نادرشاه افشار بود و پس از مرگ او به ایلش پیوست و کم کم با سود بردن از جو به هم ریخته پس از مرگ نادر نیرویی به هم زد و چندی پستر با دو خان بختیاری به نامهای ابوالفتح خان و علیمردان خان ائتلافی را فراهم ساخت و کسی را که از سوی مادری از خاندان صفوی می‌دانستند به نام ابوتراب میرزا را به شاهی برداشتند.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : doc
پیشینه ی مختصری از سامانیان
سامانیان که منسوب به سامان خداة، دهقانی زرتشتی از نواحی بلخ و به قولی سمرقند و مالک قریه سامان در آن نواحی بودند، از زمان خلافت مأمون در خراسان، یعنی اندک مدتی پیش از روی کار آمدن طاهریان، در قسمتی از ماوراء النهر حکومتهای مستقل کوچکی را که به حکم خلیفه به آنها واگذار شده بود، به عهده داشتند. آنها نسب خود را - به دنبال به دست گرفتن قدرت - به بهرام چوبینه، سردار معروف عهد ساسانیان می‏رساندند.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
صفویان
پهناوری پادشاهی صفویان در بازه‌های زمانی گوناگونصَفَویه، صَفَوی یا صَفَویان حکومتی ایرانی و شیعه بودند که در سالهای ۸۸۰ تا ۱۱۰۱ هجری خورشیدی (۱۱۳۵-۹۰۷ قمری/۱۷۲۲-۱۵۰۱ میلادی) بر ایران فرمانروایی کردند.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
سومریان
سومریان از اقوام باستانی ساکن در جنوب سرزمین کنونی عراق یعنی میانرودان (سرزمین میانِ دو رود دجله وفرات) و شمال خلیج فارس بودند. ایشان از جمله در شهر باستانی بابل سکنی داشتند و تمدنی پرمایه را پی‌ریزی نمودند.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
سلسله قاجار
آغا محمد خان قاجار بنیانگذار دودمان قاجاریه در ایران است. زاده: ۲۷ محرم ۱۱۵۵ هجری قمری برابر با ۲۷ خرداد ماه ۱۱۲۱ خورشیدی و ۱۷ ژوئن ۱۷۴۲ میلادی در دشت اشرفی در میانه راه ساری به گرگان؛
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : doc
فاشیسم
فاشیسم یک نظریه سیاسی و نوعی نظام حکومتی خودکامه‌است که نخست بین سال‌های ۱۹۲۲ تا ۱۹۴۳ در ایتالیا و به وسیله موسولینی رهبری شد
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
مبارزات سياسى امام‏ حسين(ع) درزمان معاويه
امام حسن(ع)در اثر توطئه‏اى شوم كه از سوى معاويه تدارك ديده‏شد به شهادت رسيد و جلوه‏هاى شكوهمند امامت در ديگر يادگارفاطمه و على عليهماالسلام متجلى گشت. استبداد اموى جهت هدم امامت راستين و ياران دلباخته آن عزم‏را دو چندان كرد و با تهديد و ارعاب و ترفندهاى عوامفريبانه به‏نابودى مكتب و راه امام على و فرزندانش عليهم السلام همت‏گماشت.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : doc
ایران و آریاییان
تاریخ حکایت طولانی انسان هاست 0 داستان گذر بشریت از مرزهای حیوانیت تا برپا کردن تمدن های بزرگ 0 انسان ها در نسل های پی درپی ، حاصل دست رنج گذشتگان خود را توسعه دادند و به پیش رفتند 0 هر قومی بر ویرانه های اقوام پیشین مستقر شدند و هر یک گمان بردند که عالی ترین محصول همه تاریخ شده اند 0 پس از چندی غفلت ها و غرورها ، آنها را هم در خود گرفت 0 از اصلاح مداوم خود غافل شدند و به خوش گذرانی و بی خبری روزگار گذراندند
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : doc
تاریخ ایران
آیا منظور تاریخ اقوام و مردمانی است که از سرآغازتاریخ تا کنون در مرزهای سیاسی ایران امروزی زیسته‌اند یا تاریخ اقوام و مردمانی است که خود را به نحوی از انحا ایرانی می‌خوانده‌اند و در جغرافیایی که دربرگیرندهٔ ایران امروز و سرزمینهایی که از لحاظ تاریخی بخشی
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : doc
زمینه و آغاز دوره صفویه
زمینه و آغاز دوره صفویه شیخ صفی‌الدین اردبیلی، نیای بزرگ صفویان هشتمین نسل از تبار فیروزشاه زرین‌کلاه بود. فیروزشاه از بومیان ایرانی و کردتبار بود که در منطقه مغان نشیمن گرفته بود. زبان مادری شیخ صفی‌الدین تاتی بود و اشعار تاتی او امروزه در دست است. تاتی یکی از زبان‌های ایرانی و زبان بومی آذربایجان بوده‌است.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : doc
کاپیتولاسیون
کاپیتولاسیون (Capitulation) از کلمه capitulate و به معنای شرط گذاشتن و در لغت به معنای سازش و تسلیم است و برقراردادهایی اطلاق می‌شود که به موجب آن اتباع یک دولت در قلمرو دیگر مشمول قوانین کشور خود می‌شوند و آن قوانین توسط کنسول آن دولت در محل اجرا می‌شود.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : DOC
سلطنت نادر شاه افشار
نادر شاه افشار در سال ۱۶۸۸ در ایل افشار در کبهان ایران به دنیا آمد. اَفشار یا اوشار یکی از ایلهای بزرگی است که در زمان شاه اسماعیل صفوی همراه با شش ایل بزرگ از آناتولی عثمانی به ایران آمدند و پایه‌های سلسله صفوی را بنیاد گذاردند.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : doc
جنگ تحميلي عراق عليه ايران
شهريور سالروز شروع جنگ تحميلي از سوي رژيم بعث عراق عليه جمهوري اسلامي ايران، به عنوان آغاز هفته دفاع مقدس نامگذاري شده است. دوران هشت ساله دفاع مشروع امت سلحشور ايران در حفظ و اعتلاي نظام مقدس اسلامي و حراست از مرزهاي عزت و شرف اين رمز و بوم، به مثابه يکي از حساس ترين و بارزترين برهه هاي حيات راستين اين ملت
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : doc
پيمان آر.سي‌.دي‌
پيمان آر.سي‌.دي‌ 30 تير 1343 در پي ملاقات دو روزه سران سه كشور تركيه‌، ايران و پاكستان‌، در استانبول «پيمان عمران منطقه‌اي «آر.سي‌.دي‌» شكل گرفت‌.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
صفویان یکی از سلسله‌های پادشاهی
در سال ۹۰۷ ه.ق شاه اسماعیل با غلبه بر مخالفان و دشمنان داخلی به قدرت رسید و رسما تاجگذاری کرد. وی برای تقویت سپاه ایران نیرویی بنام قزلباش به وجود آورد که شامل ۷ ایل قزلباش به نامهای استاجلو، شاملو، تکلو، روملو، ذوالقدر،‌قاجار و افشار بودند. وی پس از آن عزم بغداد کرد و با تصرف بغداد دودمان آق قویونلوها و قراقویونلوها را بر انداخت و سپس به خراسان رفت و محمد خان شیبانی را سرکوب کرد.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : doc
روبسپیر و انقلاب کبیر فرانسه
روبسپیر و انقلاب کبیر فرانسه روز‌شمارِ انقلابِ فرانسه ۲۳ اوت ۱۷۵۴ تولدِ لوئی اگوست، سومين نواده لوئیِ پانزدهم، لوئیِ شانزدهم آينده. ۲ نوامبر ۱۷۵۵ تولدِ ماری آنتوانت، دخترِ فرانسوایِ اول و ماری تِرِز، امپراتورانِ اتريش، ملکه آينده فرانسه. در وين.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : doc
جنگ حران(كاره)
جنگ حران(كاره) در منطقه‌اي در شمال ميان‌رودان(بين‌النهرين)، بين اورفه و راس‌العين، بين سپاه ايران و روم رخ داد و با شكست سپاه روم به پايان رسيد. در 6 مي(16 ارديبهشت) سال 53 پيش از ميلاد، سپاه كراسوس، سردار رومي
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : doc
پادشاهان ساسانی
ساسانیان خاندان شاهنشاهی ایرانی در سالهای ۲۲۴ تا ۶۵۱ میلادی بودند. شاهنشاهان ساسانی که اصلیتشان از استان پارس بود بر بخش بزرگی از غرب قارهٔ آسیا چیرگی یافتند. پایتخت ساسانیان شهر تیسفون در نزدیکی بغداد در عراق امروزی بود. در آن زمان بغداد نام منطقهٔ کوچکی در نزدیکی تیسفون بود. خود نام «بغداد» یک نام ایرانی است که در زمان ساسانیان به آن منطقه نهاده شد.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : doc
قرارداد الجزایر
قرارداد الجزایر که به امضای آریامهر و کفتار حسین رسید همواره بعنوان سند هژمونی ایران در منطقه, در قابی زرین نگاهداری شده, در صورتی که شاید بهتر آن باشد که این قرارداد در کنار ماجرای جدا شدن بحرین بررسی شود
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
فروپاشی قریب الوقوع اتحاد شوروی
تاریخ شوروی نشان رسمی اتحاد جماهیر شورویتاریخ روسیه در سالهای بین ۱۹۲۲ تا ۱۹۹۱ عمدتاً تاریخ جمهوری‌های سوسیالیستی اتحاد شوروی است. این اتحاد مبتنی بر ایدئولوژی، در دسامبر ۱۹۲۲ از سوی رهبران حزب کمونیست اتحاد شوروی تأسیس شد
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
جنگ جهانی دوم
جنگ جهانی دوم به دلایل بسیاری آغاز شد. بعضی از اصلی تربن آن ها، بحران اقتصادی و تورم، درخواست غرامت جنگی از جمهوری وایمار آلمان پس از جنگ جهانی اول. رکود اقتصادی و نیاز ژاپن به مواد اولیه بود که باعث ظهور و رواج اندیشه فاشیسم و ملی گرایی، ظهور اندیشه دیکتاتوری و محدود کردن فکر و اندیشه شد.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : DOC
جنگ جهانی اول
جنگ جهانی اول (با نام‌های نخستین جنگ جهانی، جنگ بزرگ، جنگ ملت ها و جنگ برای پایان همه جنگ ها نیز شناخته می‌شود) یک نبرد جهانی بود که از ماه اوت ۱۹۱۴ تا نوامبر ۱۹۱۸ رخ داد. بدون هیچ زمینه کشمکشی
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : doc
جنگ چالداران
تاريخ را كه ورق مى‏زنى، انگار فصل پيش بود كه جنگى بزرگ در منطقه چالداران بين سپاهيان عثمانى و ايرانى روى داد، جنگى به‏تمام معنى نابرابر، نابرابر در شمار جنگجويان دو طرف، نابرابر در شمار ابزار و ادوات جنگى
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : doc
ماهیت دولت صفویان چه بود؟
ماهیت دولت صفویان چه بود؟ ماهیت کاملاً ایرانی دین زرتشتی تردیدی در قصد و نیت غایی اردشیر بابکان باقی نمی گذارد. اما در مورد رابطه میان رسمی شدن تشیع و تحقق وحدت سرزمینی ایران – در پی استقرار حاکمیت صفویان بر این سرزمین
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : doc
آلمان از جنگ جهانی اول تا جنگ جهانی دوم
جنگ جهانی اول درگیری قدرتهای بزرگ در اروپا و زیاده‌خواهی آلمان قیصری به جنگ جهانی اول منجر شد. جنگ اول: کشتارهای سنگر به سنگراین جنگ که از ۱۹۱۴ تا ۱۹۱۸ طول کشید و اولین فاجعه‌ی بزرگ قرن بیستم بود و در آن نطفه‌ی فاجعه‌های بعدی بسته شد، حدود ۱۰ میلیون کشته و ۲۰ میلیون زخمی به جا نهاد. آلمانی‌ها ۲ میلیون کشته دادند.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : doc
انقلاب فرانسه
در چهاردهم جولای 1789 میلادی، جماعتی از گرسنگان به زندان «باستیل» در پاریس، حمله کردند. فقرای پاریس که سان کولوت نامیده می شدند، از سیاستهای لویی شانزدهم، پادشاه فرانسه، به خشم آمده بودند.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : doc
مردم شناسی كوفه
هسته اولیه شهر كوفه را قبایل بدوى و صحرانشین تشكیل مى‏دادند كه بنا به علل مختلف در فتوحات اسلامى شركت جستند و سپس از صحرانشینى و كوچ‌روى به شهرنشینى روى كردند، اما با این حال، خلق و خوى صحرانشینى خود را از دست ندادند.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
سلسله قاجار از آغاز تا پايان
روز ۹ آبان ۱۳۰۴ شمسی، مجلس شورای ملی با تصويب ماده واحده ای احمدشاه قاجار را از سلطنت معزول کرد. چند هفته بعد مجلس موسسان به تغيير قانون اساسی ايران رای داد؛ رضا خان، رضا شاه شده بود و به رای مجلس، اعضای خاندان قاجار ديگر هرگز نمی توانستند بر تخت سلطنت بنشينند. صد و سی سال حکمرانی قاجاريان به پايان رسيده بود
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
قرار داد ترکنمچایی و گلستان
ايرانى ها و ملل مختلف به آلانيان نامهاى مختلف داده اند.ايرانى ها به ان
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : doc
جنگ ایران و عراق
جنگ ایران و عراق که در ایران با نام‌های دفاع مقدس و جنگ تحمیلی و در عراق با نام‌ قادسیه صدام (به عربی:قادسيّة صدّام)[۱] شناخته می‌شود، جنگی است که از شهریور ۱۳۵۹ تا مرداد ۱۳۶۷ بین نیروهای مسلح دو کشور ایران و عراق جریان داشت.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : doc
نگاهي تاريخي به ملي شدن صنعت نفت
مقدمه در آغاز سده بيستم، «آنتوان كتابچي»، بانى و دلال قراردادى شد كه پيامدهاى آن، هم در عرصه بين الملل و هم در امور داخلى ايران، تغييرات شگرف و بنيادينى به وجود آورد. وى كه بوى نفت به مشامش خورده بود
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
آغاز کار خوارزمشاهیان
نوشتکین نیای بزرگ خوارزمشاهیان، غلامی بود از اهالی غرجستان که توسط سپهسالار کل سپاه خراسان در زمان سامانیان خریداری شد. این غلام در دوران فرمانروایی سلجوقیان به سبب استعداد سرشار و کفایتی که از خود نشان داد به زودی مدارج ترقی را طی کرد و به مقامات عالی رسید تا این که سرانجام به امارت خوارزم برگزیده شد. نوشتکین صاحب ۹ پسر بود که بزرگ‌ترین آنها، قطب الدین محمد نام داشت.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
جنگ‌های ایران و روم
جنگ‌های ایران و روم رشته جنگ‌هایی است که از سال ۵۴ پیش از میلاد[۱] با یورش کراسوس سیاستمدار و سردار رومی به ایران در زمان پادشاهی فرهاد سوم اشکانی آغاز و تا پایان دوران ساسانیان ادامه یافت.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
جشن های ایران باستان
جشن‌های ایران باستان از واژه جشن فارسی گرفته شده از یسن Yasna اوستایی است، به معنی ستایش و پرستش. جشن با سکون حرف دوم در ایران به همان معنی عید است که زرتشتیان نیز به همین مفهوم و معنی آن را بکار می‌برند. هدف از برگزاری این همه جشن‌ها و گردهمایی‌ها نزدیکی افراد جامعه و موانست آنان و تمرکز نیرو و اتحاد و اتفاق بوده‌است
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
جشن مهرگان
خوان «مهرگان» در جشن مهرگان دانشجویان ایرانی دانشگاه یو سی تی آی در مالزی، ۲۰۱۱مهرگان یا جشن مهر یکی از بزرگترین جشن‌های ایران است که در مهر روز از برج مهر برگزار می‌شود. «مهرگان» پس از نوروز بزرگترین جشن ایرانیان باستان بوده‌است. این جشن در جوامع ایرانی خارج از ایران نیز به گستردگی برگزار می‌شود.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
تاریخ ایران زمین از دورترین دوران تا سال ۶۲۸ میلادی
گزینوفون می‌نویسد: کودکان ایرانی در مدارسشان فنون قضاوت و عدالت و اداره می‌آموزند. معلمان در این مدارس قضایای مختلف را برای شاگردان به‌تمرین می‌گذارند، اتهامات فرضی ازقبیل دزدی و راهزنی و رشوه‌خواری و تغلب‌کاری و تعدی و اموری که معمولاً اتفاق می‌افتد را برضد برخی از دانش‌آموزان مطرح می‌کنند
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
آریایی ها
در هزاره دوم و اول قبل از میلاد سرزمین ما ایران شاهد تحولاتی بود که موجب بنیانگذاری زندگی و تمدن ان برای قرنهای بعد گردید.سر آغاز این تحولات مهاجرت گروهی از اقوام آریایی به فلات ایران بود. این گروه بعدها به ایرانیان و سرزمینشان به ایران موسوم گردید.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
اقدامات کوروش
دومین گروه از آریاییهایی كه وارد ایران زمین شدند. پارسیان بودند كه با توجه به لیاقت، كفایت، هوشمندی و توانایی بزرگ شاهانی همچون كوروش كبیر، داریوش بزرگ و دیگر شاهان موفق به تشكیل سلسله ای گردیدند كه نامشان به تنهایی در دوران باستان ما همچنان بر تارك تاریخ این مرز و بوم عزیز می درخشد. در سایه اقتدار این دولت كه بنا به نیای بزرگشان هخامنش به این نام مشهورند. نیمی از دنیای باستان در سیطره قدرت آنان قرار گرفت.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
گزارشي از زندگي و اقدامات اميركبير
میرزا تقی‌خان فراهانی (متولد ۱۸۰۷ میلادی – درگذشتهٔ ۱۰ ژانویه ۱۸۵۲) مشهور به امیرکبیر، یکی از صدراعظم‌های ایران در دوره ناصرالدین‌شاه قاجار بود.۱ اصلاحات امیرکبیر اندکی پس از رسیدن وی به صدارت آغاز گشت و تا پایان صدارت کوتاه او ادامه یافت.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
آتش در عهد هخامنشيان
آتش علاوه بر نقش مذهبي خود در ايران باستان، كاربردهاي ديگري هم داشته است نقش مذهبي آتش در ايران باستان بيشترين سهم از نقش‌هاي اين آفريده هفتم اهورامزدا را در متون ديني و تاريخي به خود اختصاص داده است و بيش از كاركردهاي ديگر آن شناخته شده است، اما آتش كاربردهاي ديگري هم در آن دوران داشته است. آتش در دوره هخامنشيان كاركردي ارتباطي نيز داشت و از آن همانند تلگراف بي سيم استفاده مي شد.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
بازی های محلی آذربایجان غربی
تعداد بازیکنان چهارتا ده نفر می تواند با شد و بازی به صورت تک گروه است بازی در داخل رودخانه یا استخر و به هر حال در جاهایی با آب بیشتر و عمیق می تواند صورت بگیرد و وسیله خاصی نیز ندارد.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
طراحی سایت