فایل های مجموعه : مقالات جغرافیا

بررسي كاربرد سيستم اطلاعات جغرافيايي
بررسي كاربرد سيستم اطلاعات جغرافيايي (جي.‌آي.‌اس.) GIS چكيده پيچيدگي، تنوع وحجم انبوه اطلاعات جغرافيايي ازيك سو و توانايي‌هاي رايانه درعرصه اطلاعات ازسوي ديگر، فلسفه وجودي سيستم‌‌هاي اطلاعات جغرافيايي(جي‌آي‌اس) را تبيين مي‌كند.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
قانون ايجاد شهرهاي جديد
قانون ايجاد شهرهاي جديد ماده 1- شهر جديد به نقاط جمعيتي اطلاق مي گردد كه در چهارچوب طرح مصوب شوراي عالي شهرسازي و معماري ايران كه از اي پس به اختصار شوراي عالي ناميده مي شود در خارج از محدوده قانوني و حريم استحفاظي شهره
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
هدیه
تاريخچه قنات
تاريخچه قنات باافزايش جمعيت وپيشرفت تمدن در ايران باستان ايرانيان براي اينكه ديگرفقط درمحيط تنگ ومحدوددره هاوپاي رودهاوچشمه سارها نمانند به اميدباران هاي اتفاقي ويا ابهاي جاري موقتي وكشت بندسازي زراعت نكنندو باكشيدن اب ازچاه هاي معمولي
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
ویژه
فرسايش خاك
يكي از مشكلاتي كه بشر از آغاز زراعت بر روي زمين با آن مواجه بوده ، فرسايش سريع خاكها مي باشد . فرسايش خاك هنوز هم در آمريكا و بسياري از مناطق حاره اي و نيمه خشك دنيا از معضلات به شمار مي رود و در كشورهايي كه آب و هواي معتدل دارند _ از جمله انگلستان ، بلژيك و آلمان _ به عنوان يكي از مسائل خطرناك تلقي مي شود .اين مشكل در ايران كه بخش وسيع آن را كوير ها در بر گرفته اند و خاك از پوشش مناسبي برخوردار نيست بسيار بارز و چشمگير است .
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
جدید
فلات ایران
فلات ایران فلات ایران یا ایران زمین نام یک منطقه گسترده جغرافیایی و زمین شناختی در قاره آسیا در نیمکره شمالی است.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
قاره ي آسيا
آب و هواي آسيا چنانچه مي دانيم آب وهوا وضعيت غالب جو در نقطه معيني از زمين را شامل مي شود. يعني حالت ها و شرايطي كه در آن منطقه حكم فرماست. از طرفي عناصر اصلي آب و هوا كه تمام شرايط را در دست دارند و در بررسي آب و هواي يك منطقه مورد بررسي قرار مي گيرند عبارتند از
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
چگونگی ابداع قنات
تاریخچه قنات قنات که توسط مقنیان ایرانی اختراع شده ، هزاران سال قدمت دارد. قدمت بسیاری لازم قناتهای ایران ، از پنج یا شش هزار سال متجاوز است و عمری برابر با تاریخ کهن ایران دارد. با وجود این که چندبن هزار سال از اختراع آن می‌گذرد، مع هذا هنوز هم این روش استفاده از آب
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
کاج مطبق، نیوزلند
کاج مطبق، نیوزلند کاج مُطَبَّق نوعی کاج سوزنی است از خانواده اشکوبیان (Araucariaceae). اشکوبیان درختان همیشه‌سبزی هستند راسته کاجیان (Pinales)، رده ناژویان (Pinopsida)، دستهٔ مَخروطیان (Coniferae یا Pinophyta). زیستگاه اصلی کاج مطبق جزیره نورفولک استرالیا است. رشد آن در محیط طبیعی زیاد ولی در آپارتمان به کندی رشد مینماید احتیاج به اکسیژن فراوان دارد و درجه حرارت بالا را تحمل نمی‌کند.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
تخته فيبر نيمه سخت (MDF)
ام.دي.اف براي اولين بار در در سال 1965 در امريكا ساخته شد هم اكنون به نامتخته بارابورد به بزار عرضه مي شود .ام.دي.اف داراي بافتي بسيار متراكم مي باشد . روكشهايي از چوب و مصنوعات روكشي بر روي اين محصول چسبانده مي شود مانند: روكشآلدر، روكش فرميكا كه نوع فرميكا مقاوم نسبت به آب مي باشد. نوع الدر آن نسبت به آبو ساير عوامل مقاوم نمي باشد
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
کانی شناسی
لغت مینرال (کانی) که از قرون وسطی مورد استعمال قرار گرفته از لغت یونانی Mna (متشابه لاتینی آن Mina است) به معنی
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : doc
کواترنر در ایران
اگرچه در پاره‎اى از گزارش‎هاى موجود، کواترنرى را «دورانى» از تاریخ زمین دانسته‎اند، ولى بر اساس مصوبه 1989 انجمن بین‎المللى علوم زمین IUGSچیزى به نام دوران چهارم زمین‎شناسى وجود ندارد و کواترنرى سیستمى از دوران سوم است که به دو زیرسیستم پلیستوسن و هولوسن تقسیم می‎شود و لذا استفاده از واژه دوران چهارم نادرست است.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
سبلان سومین قله بلند ایران
سبلان سومین قله بلند ایران و یک کوه آتشفشانی غیر فعال است. ارتفاع قله این کوه ۴۸۱۱ متر است و در بالای قله آن دریاچه کوچکی قرار دارد. سبلان به خاطر آبگرم‌های طبیعی دامنه کوه، طبیعت تابستانی زیبا و پیست اسکی معروف الوارس مورد توجه گردشگران می‌باشد.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
گازهای گلخانه‌ای
گازهای گلخانه‌ای گازهای گلخانه‌ای (به انگلیسی: Greenhouse effect) گازهایی هستند که باعث اثر گلخانه‌ای‌ در جو می‌شوند.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
انواع مختلف ابر
آنچه که ما به عنوان ابر می‌شناسیم در واقع تجمع ذرات بخار آب موجود در جو به دور هسته‌های تراکم و سرد شدن آنهاست. از آنجا که با مشاهده نوع و نحوه تغییرات ابرها می‌توان اطلاعات قابل ملاحظه‌ای درباره وضعیت جو بدست آورد، مطالعه و بررسی ابرها دارای اهمیت ویژه‌ای است.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : doc
لایه های زمین
لایه های زمین تركيب شيميايي زمين براي مطالعه ماهيت دروني زمين از اطلاعات گوناگوني كه با نمونه برداريهاي مستقيم و يا روشهاي غيرمستقيم به دست مي آيد، استفاده مي كنند.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
راه‌هاي حفاظت از اوزن
لايه اوزون خورشيد تنها ستاره منظومه شمسى مى باشد كه كرات وسيارات در اطراف آن مى چرخند و از انرژى آن استفاده مى كنند.زمين نيز يكى از كراتى است كه در أطراف خورشيد در حال حركت است .فاصله ميان زمين و خورشيد حدود 149.800.000كيلومتر مى باشد
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
مراحل زندگی ماهی کپور
آشنايي با مهمترين گونه هاي ماهيان گرمابي پرورشي : در ايران عمومأ چهارگونه ماهي ازخانواده کپور ماهيان به عنوان ماهيان گرمابي پرورش و تکثير مي يابند که عبارتند از 1 ـ کپور معمولي 2 ـ فيتو فاگ ( کپور نقره اي )
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
مدیریت منابع آب در ایران و جهان
منابع آب در ایران و جهان مقدمه: آب سر منشاء تولید تلاش و تمدن است .خداوند در قرآن کریم به عنوان والاترین و تنهاترین خالق هستی حیات هر چیزی را به آب وابسته دانسته است.و تداوم حیات را در گرو وجود آب دانسته است.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
منابع طبیعی ایران
تنوع انواع گوناگون خاک در ایران که هر کدام از آنها برای ایجاد یک محیط طبیعی و یا گیاهان غالب ویژه مفید به نظر می‌رسند و وجود آب و هواهای گوناگون در این سرزمین وسیع و نیز واقع شدن در مجاورت دریای مازندران در شمال و همچنین کرانه‌های خلیج فارس و دریای عمان در جنوب ، پستی و بلندیها و توپوگرافی ویژه ایران وضعی را بوجود آورده است که بتوان به انواع مختلف گیاهان و جانوران گرمسیری
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
اثر جنگل در آب و هوا
جنگل ، هدیه خدایی و نخستین دوست بشر به شمار می‌رود. هیچیک از پدیده‌های طبیعت به اندازه جنگل در زندگی آدمیان نقش اساسی و سازنده ندارند. انسان آغازین تنها در پناه جنگل توانست به حیات و تولید نسل خود ادامه دهد، او نیازمندیهای روزانه خود را از جنگل بدست می‌آورد. بدین سان احترام به درختان و احساس دوستی نسبت به آنها پدیده‌ای است که منشا بسیار دیرین در پندار انسانها دارد و افسانه‌های کهن اقوام و ملل مختلف جهان ، سرشار از اساطیر گیاهی است.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
تاریخچه استخراج نفت
سابقه اکتشاف نفت در ایران به حدود 4000 سال پیش می‌رسد. ایرانیان باستان به عنوان مواد سوختی و قیراندود کردن کشتی‌ها ، ساختمانها و پشت بامها از این مواد استفاده می کردند. نادر شاه در جنگ با سپاهیان هند قیر را آتش زد و مورد استفاده قرار داد. در بعضی از معابد ایران باستان برای افروختن آتش مقدس از گاز طبیعی استفاده شده و بر اساس یک گزارش تاریخی یک درویش در حوالی باکو چاه نفتی داشته که از فروش آن امرار معاش می‌کرده است.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
اب روستايي
در قرن حاضر جهان به سمت یک معضل عمومی و فراگیر پیش میرود. کمبود اب نوشیدنی با توجه به نقش حیاتی خود روز بروز برای دولتها و سیاستمداران جهان پر مفهوم تر میگردد. بسیاری از کارشناسان عقیده بر این دارند که جنگها و ستیزه جوییهای برای کنترل این ماده حیاتی هم اکنون اغاز گشته اند.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : doc
راه روستايي
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
تحلیلی بر ویژگی های جغرافیایی و تاریخی شهرستان خواف
مقدمه : خواف از جمله مناطق خراسان است که همواره در طول تاریخ نام آن با نام خراسان همراه بوده و دوران شکوه و فترت ، اوج وحضیض را با خراسان تجربه کرده است و نقش مهمی در تاریخ خراسان ایفا نموده است بطوری که دربرهه ای از زمان به مرکز علم و اندیشه و زمانی مرکز پرورش حکما و سیاستمداران بوده و انشاء الله در آینده ای نه چندان دور نقش قطب صنعتی و ارتباطی را برای خراسان ایفا خواهد نمود . خواف سرزمینی آفتاب سوخته ای است که ناملایمات طبیعی
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
عوامل آلوده کننده هوا
عوامل آلوده کننده هوا عوامل طبیعی: فوران‌های شدید آتشفشان ، وزش توفان ، بادهای شدید و … ، گازها و ذراتی را وارد هوا می‌کنند و سبب آلودگی آن می‌شوند. فعالیت انسان: کارخانجات صنعتی ، کشاورزی ، شهرسازی ، وسایل گرمازا ، نیروگاهها ، وسایل نقلیه و ... ، از عوامل آلوده کننده هوا هستند.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : doc
آب در كره زمين
آب حياتي ترين سرمايه زندگي و بدون جايگزين مي باشد . ماده اي است بي رنگ ، بي بو، بي طعم ، در حالت خالص داراي PH تقريباً 7 ، چگالي تقريباً 1g/cm ٬ در دماي 25 درجه سانتيگراد و فشار 1 اتمسفر ، در 100 درجه سانتيگراد به جوش مي آيد و در 4 درجه كاهش چگالي مي دهد و در صفر درجه يخ مي بندد.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : doc
آبشار
آبشار به ريزش قائم يا نزديك به قائم آب دريك رودخانه از ارتفاع زياد آبشار مي گويند. چنانچه در كف بستر رودخانه به هر دليلي فروافتادگي ايجاد شود سبب ريزش آب از نقطه ي مرتفع به نقطه پستي خواهدشد. عوامل مختلفي درايجاد فرورفتگي مي تواند نقش داشته باشد
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : doc
تعریف زلزله
تعریف زلزله برای شناخت هر پدیده ای درجهان واقع لازم است ابتداازآن تعریف مناسب ونسبتاً جامعی داشته باشیم ، چرا که بدون دانستن تعریفی مناسب ازآن نمی توان به کنه پدیده پی برد وآن رابه خوبی درک نمود. مردم عامی درکلامی ساده زلزله راحرکت ناگهانی زمین ناشی ازخشم نیروهای ماوراء الطبیعه وخدایان می دانند که بر بندگان عاصی وعصیــــــانگر خودکه نافرمانی خداخود را نموده ومرتکب گناهان زیادی شده اند می داننــد .
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : doc
قطب جنوب
قطب جنوب علیرغم سرمای فوق العاده ، اقیانوسی که قطب جنوب را احاطه کرده غنی ترین ناحیه جهان از نظر حیات است . طی ماههای تابستان ، گیاهان میکروسکوپی پراکنده شده برای گروههای بزرگ کریل ها غذا فراهم می آورند و اینها به نوبه خود غذای پنگوئنها ، سیلها و والها را فراهم می کنند .
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
آب شدن یخهای قطبی
آب شدن یخهای قطبی در سالهای اخیر استفاده از ابرکامپیوترها برای بررسی پیامدهای آتی، بخش استانداردی از علوم مربوط به تغییرات آب و هوایی شده است. گروه پرفسور ماسلووسکی که شامل همکارانی در ناسا و مؤسسه اقیانوس شناسی، آکادامی علمی لهستان می باشد به تولید مدلهای اطلاعاتی شهرت داشته و در این امر از دیگران پیشی گرفته است.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
یکپارچگي اراضي گندم و توسعه کشاورزي در ايران
یکپارچگي اراضي گندم و توسعه کشاورزي در ايران عنوان مي شود که پديده هاي اجتماعي چند وجهي اند و وقوع يا عدم وقوع انها را نمي توان به يک عامل يا علت تقليل داد. پديده توسعه در ايران عموما و توسعه کشاورزي و روستايي ان نيز بخصوص از شمول اين قاعده جدا نيست.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
بزرگترین آتشفشان کره زمین
بزرگترین آتشفشان کره زمین بزرگترین آتشفشان کره زمین مونالوآ نام دارد که بخشی از جزایر هاوایی را تشکیل می‌دهد. محیط قاعده مخروط این آتشفشان 600 کیلومتر و قله آن نسبت به کف اقیانوس که آن را احاطه کرده است 10 کیلومتر ارتفاع دارد. این آتشفشان ، همراه با سایر قسمتهای جزایر هاوایی نشاندهنده موادی هستند که به وسیله فورانهایی که از یک میلیون سال پیش تا کنون ادامه داشته‌اند، بیرون ریخته شده‌اند.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : doc
زلزله چیست؟
زلزله چیست؟ لرزش ناگهانی پوسته‌های جامد زمین ، زلزله یا زمین لرزه نامیده می‌شود. دلیل اصلی وقوع زلزله را می‌توان افزایش فشار بیش از حد داخل سنگها و طبقات درونی زمین بیان نمود. این فشار به حدی است که در سنگ گسستگی بوجود می‌آید و دو قطعه سنگ در امتداد سطح شکستگی نسبت به یکدیگر حرکت می‌کنند.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : doc
جذرومد
همان طور كهع مته مدارش را دور میزند نیروی گرانشی بر روی تمام قسمت های زمین خواهد داشت و این نیرو به اندازه كمی احساس میشود و أنها در فواصل مختلفی از ماه قرار دارد چون این نیرو با افزایش فاصله كاهش می یابد كشش ماه بر روی طرف نزدیك زمین بزرگتر است نتیجه أن برامده شدن طرفی از زمین است كه در مقابل ماه قرار دارد و أن را جذرومد قمری نامیده میشود.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : doc
جزر و مد اقیانوس
آنالیز جزرومد شامل مشخص نمودن دامنه تمام مؤلفه‌های مهم هارمونیکهای اصلی وتعیین تاخیر فاز نسبت بهفازهای اصلی مؤلفه‌های فوق در جزرومد تعادلی ‌می‌باشد. در واقع آنالیز جزرو مد تجزیه نتایج حاصل از مشاهدات ثبت شده جزرو مدیبه مؤلفه‌های آن می‌باشد
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : doc
نيروگاه جذرو مد سيوا (Sihwa)
اقيانوسها، ذخاير بالقوه عظيم انرژي مجاني و سازگار با محيط‌زيست هستند كه مي‌توان براي تامين تقاضاي انرژي آنها را مهار كرد. اقيانوسها 97 درصد از منابع آبي را شامل مي‌شوند و بيش از 70 درصد سطح كره زمين را مي‌پوشانند. جذر و مدها توسط چرخش زمين داخل ميدان جاذبه ماه و خورشيد توليد مي‌شوند.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : doc
جغرافیا و فرهنگ
ما در فرهنگ كویر، هیچ‌گاه نخواهیم توانست نشانی از جنگل یا رود به عنوان سمبل و نماد بیابیم. آن‌چه در كویر است، شن زار و شوره‌زار است و رودراز نگفته‌ای است بر لبان خشك كویر، كویر نیز معلم است. معلمی كه به انسان، درس مبارزه می‌دهد.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : doc
زمین شناسی
هر کسی که با زمین شناسی سر و کار داشته باشد، تشخیص می‌دهد که پوسته زمین در طی تاریخ زمین شناسی یک واحد ثابت و غیر متغیری نبوده است بلکه به کرات در برابر عوامل داخلی و خارجی در آن تغییر شکل ایجاد شده است. شاهد این مدعی وجود نواحی عظیم چین خورده یعنی سلسله کوههاست که در آن رسوبات و سنگهای دیگر فشرده شده و فرم آنها تغییر کرده است.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : doc
قطب نما
در مورد اختراع قطب‌نما روایت‌های زیادی وجود دارد. تنی چند از دانشمندان آن را به چینی‌ها و یا حتی ایتالیایی‌ها نسبت می‌دهند. اما بیشتر دانشمندان متفق‌القولند که قطب‌نما به وسیله ایرانیان ساخته شده است. قطب‌نمای ایرانی برخلاف قطب‌نمای چینی که 24 جهت داشت
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : doc
تعريف قنات
مقدمه قنات تازه واردي كه قدم به فلات ايران ، به مراكش و ياواحه هاي صحرا(شمال آفريقا) مي گذارد با رديفي از دهانه ها مواجه مي شود كه مناطق خشك كوهپايه ها را طي مي كنند تا به نقطه اي سبز و خرم كه هميشه يك روستا و گاه يك شهر است برسند.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : DOC
تاریخچه قنات
تاریخچه قنات قنات که توسط مقنیان ایرانی اختراع شده ، هزاران سال قدمت دارد. قدمت بسیاری لازم قناتهای ایران ، از پنج یا شش هزار سال متجاوز است و عمری برابر با تاریخ کهن ایران دارد. با وجود این که چندبن هزار سال از اختراع آن می‌گذرد، مع هذا هنوز هم این روش استفاده از آب
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : DOC
نقشه برداری در ایران
ایرانیان باستان نقش برجسته‌ای در پایه گذاری علم نقشه برداری داشته اند. اکتشافات دریایی که از زمان گذشته انجام گرفته است موید این مطلب است . در ایران باستان می‌‌توانستند عرض جغرافیایی را تعیین کنند ولی تعیین طول جغرافیایی با دشواری بسیار همراه بوده است .
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : doc
تاریخ جغرافیای اروپا
یونان باستان از صدها دولت ـ شهر مستقل تشکیل می‌‌شد. از قرن هشتم قبل از میلاد، یونانی ها ساخت شهرهای جدید در سراسر مدیترانه، را آغاز کردند این مستعمره‌های یونانی با امپراتوری قدرتمند ایران در تماس بودند. در نتیجه تشنج بین یونان و ایرانی ها زیاد شده، و در سال ۵۰۰ قبل از میلاد، یک جنگ بین آنها در گرفت. در سال ۴۷۹ قبل از میلاد ارتش متحد دولت ـ شهرهای یونان، ایران را شکست داد.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
بیابان
بیابان منظره‌ای معمول در بیابان: خاک‌های رسی آب کشیده پس از قرار گرفتن در معرض تابش شدید خورشید بیابان چنین منظره‌ای را ایجاد می‌کنند. صحرابیابان سرزمین گسترده‌ای است که به‌نوعی از منطقه خشک و کم‌باران در جغرافیای کره زمین گفته می‌شود و به خاطر بارندگی سالیانه کم دارای پوشش گیاهی کمی است.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
بازیافت
بازیافت بازیافت به آماده‌سازی مواد برای استفادهٔ مجدد گفته می‌شود.موادی که معمولا قابل بازیافت می باشند عبارتند از آهن آلات قراضه آهن پلاستیک شیشه کاغذ مقوا برخی مواد شیمیایی زباله که به کود کمپوست تبدیل می شود.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
باران اسیدی
باران اسیدی یکی از مشکلات جدی محیط زیست که امروزه بشر در اکثر نقاط جهان با آن درگیر است، باران اسیدی می‌باشد. باران اسیدی به پدیده‌هایی مانند مه اسیدی و برف اسیدی که با نزول مقادیر قابل توجهی اسید از آسمان همراه هستند،
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
اوزون از کجا می‌آید؟
اتومبیلها ، کامیونها و ... ، یکی از اصلی ترین منابع اوزون هستند. در سال 1986 ، مقدار حیرت انگیز 6.5 میلیون تن هیدروکربنهای مختلف و 8.5 میلیون تن اکسیدهای نیتروژن توسط خودروهای موتوری وارد هوا شدند. نیروگاهها ، کارخانه‌های شیمیایی و پالایشگاههای نفت نیز سهم بزرگی در همین مساله دارند و نیمی از انتشار هیدروکربنها و نیتروژن در کشور آمریکا مربوط به آنهاست.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
تعریف آلودگی آب
بسیاری از ضایعات صنعتی به آبزیان زیانهای جدی می‌رسانند. این ضایعات برای خنثی شدن مقدار زیادی از اکسیژن محلول در آب را به مصرف رسانیده و موجب کاهش اکسیژن مورد نیاز برای آبزیان می‌شود و تهدید به مرگ می‌کنند.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
آلودگی آب (Water Pollution)
دید کلی آلودگی آب مشکل بزرگی است. به طوری که نتایج پژوهش پیرامون آن از صدها بلکه هزاران مقاله ، مجله و کتاب تجاوز می‌کند. بنظر شما چه کسانی مشکل آلودگی آب را بوجود می‌آورند؟ چه کسانی بهای تمیز کردن آب را خواهند پرداخت؟ زباله های انباشته شده فاضلابها تعادل حیات در اب دریاها را
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
آتشفشان چیست
آتشفشان یک ساختمان زمین شناسی است که به وسیله آن مواد آتشفشانی (به صورت مذاب ، گاز ، قطعات جامد یاهر 3)از درون زمین به سطح آن راه می یابند. انباشتگی این مواد در محل خروج، برجستگی هایی به نام کوه آتشفشان ایجاد می نماید.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : doc
تاریخچه ایل قشقایی
ایل قشقایی ، یکی از بزرگترین ایلات ایران در همسایگی ایلات خمسه در استان فارس سکونت دارند سواحل جنوبی استان به شکل حاشیه ای به طول حدود 250 کیلومتر و عرض 30 تا بیش از 50 کیلومتر قلمرو گرمسیری ( قشلاق ) آنهاست قلمرو سردسیری ( ییلاق ) بیشتر در شمال استان و از نظر وسعت به مراتب کوچکتر از قلمرو گرمسیری و در حدود نصف آن است مناطق سردسیری بر خلاف قلمرو گرمسیری که همه یکپارچه و به هم متصل میباشند بیشتر پراکنده اند.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
اهمیت جنگلها و مراتع
آلودگي هوا چه درمناطق شهري بوسيله وسايل دود زا و كارخانجات وساير منآبع آلوده كننده و چه در مناطق بيآباني در اثر حركت و جآبجائي ماسه ها و گرد و غبار بوسيله باد وجود دارد. مواد سمي موجود در هواي شهرها فقط از لوله اگزوز ماشينها و يا دودكش كارخانه هاي داخل شهر خارج نمي شود بلكه بادهايي كه از اطراف مي وزند سبب مي گردند كه گرد و غبار و گازهاي كارخانه‌هاي اطراف را هم وارد شهر نمايند و به غلظت مواد سمي هواي مناطق مسكوني بيافزايند.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
انرژی حاصل از گرمای زمین
انرژی زمین گرمایی چیست؟ به تعیبری ساده، انرژی حرارتی موجود در زیر پوسته زمین، انرژی زمین‌گرمایی نامیده می‎شود. در حقیقت زمین منبع عظیمی از انرژی حرارتی است که این حرارت به طریقه‎های متفاوتی از جمله فورانهای آتشفشانی، آبهای موجود در سیستمهای زمین‌گرمایی
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
منشأ انرژیهای فسیلی
مقدمه انرژی بسان خون و نیروی حیات بخش پیکر اقتصاد و جامعه بشری است. خانه‌ها و مدرسه‌هایمان را گرم و یا خنک می‌کند، بیمارستانها را روشنی می‌بخشد و صنایع را با نیروی خویش به پیش می‌راند. انرژی به صورتهای گوناگون خود جوانب مختلف حیات و زندگی را برای ما و دیگر موجودات زنده این سیاره به ارمغان می‌آورد و این در حالی است که روشن کردن یک کلید برق تنها چیزی است که شاید آگاهانه و البته به ندرت در مورد آن بیندیشیم.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
کنترل آلودگی هوا
اتمسفر مانند نهر یا رودخانه دارای فرآیندهای طبیعی است که در تمیز کردن آن نقش دارند. بدون چنین فرآیندهایی تروپوسفر سریعا به محیطی نامناسب برای زیست بشر تبدیل خواهد شد. پراکندگی ، ته‌نشینی گرانشی ، لخته سازی ، جذب (همراه با شستشو و واشویی) ، شستشو توسط باران و جذب سطحی از جمله مهمترین مکانیسمهای طبیعی آلاینده‌ها در اتمسفر به شمار می‌روند.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
استخراج نفت
هر پالایشگاه ، دارای طرحهای تولید خاص خود است که بر اساس تجهیزات فراهم ، هزینه‌های عملیاتی و میزان تقاضا برای فراورده‌ها مشخص می‌شوند. طرح تولید بهینه برای هر پالایشگاه ، بر اساس ملاحظات اقتصادی مشخص می‌گردد و عملیات دو پالایشگاه هرگز کاملا مشابه یکدیگر نیستند.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
چشمه‌های آب گرم ایران
چشمه آب گرم چشمه آب گرم یا چشمه گرمابی مکانی است که به صورت مداوم آب گرم یا داغ از زمین خارج می‌شود. به خاطر درصد بالای مواد حل شده معدنی آب بعضی از این چشمه‌ها عده‌ای از آن‌ها استفاده درمانی می‌کنند.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
ابرها
آنچه که ما به عنوان ابر می‌شناسیم در واقع تجمع ذرات بخار آب موجود در جو به دور هسته‌های تراکم و سرد شدن آنهاست. از آنجا که با مشاهده نوع و نحوه تغییرات ابرها می‌توان اطلاعات قابل ملاحظه‌ای درباره وضعیت جو بدست آورد، مطالعه و بررسی ابرها دارای اهمیت ویژه‌ای است. عامل اصلی تشکیل ابر صعود هوای گرم و مرطوب به سطح فوقانی جو و سرد شدن آن است و در صعود به ارتفاعات بالاتر جو تحت تأثیر فشار کم آن سطوح قرار گرفته و همگام با انبساط سرد می‌شود.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
آبخيز داري چيست
مقدمه : کارآفرینی از واژه فرانسوی Enterprendre به معنای متعهد شدن گرفته شده ودر سال1848 توسط جان استوارت میل به کارآفرینیEnterpreneurship ترجمه شد. ریچارد کانتیلونRichard Contillon اولین فردی بود که کارآفرینی را در علم اقتصاد ابداع نمود وآن را چنین تعریف کرد:
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
آشنایی با GPS
سیستم محل یابی جهانی (Global Positioning Systems)، بک سیستم راهبری و مسیریابی ماهواره ای است که از شبکه ای با 24 ماهواره تشکیل شده است. این ماهواره ها به سفارش وزارت دفاع ایالات متحده ساخته و در مدار قرار داده شده اند. این سیستم در ابتدا برای مصارف نظامی تهیه شد ولی از سال 1980 استفاده عمومی آن آزاد و آغاز شد.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : docx
جدید
باغ دولت آباد یزد
باغ دولت آباد یزد یزد را نگین کویر نامیده اند که با خشت های خشک خود بدون عبور رودی و وجود دشتی نه درختی سرسبز دارد و نه حیاتی سبز اما همین کویر در دشتهای کویری اش چشم اندازی زیبا و آرامش را برای آدمی به ارمغان آورده است.
قیمت : 0 تومان
نوع فایل : doc
طراحی سایت